Förteckning över Mycket Värdefulla Målningar M. M. ur Hjalmar Gabrielsons, Hanna och Georg Paulis, samt Andra Samlingar ; Samlingarna Försäljas å Auktion 1, Svensk-Franska Konstgalleriet, Arsenalsgatan 9, Stockholm, Torsdagen D. 5 och Fredagen D. 6 Nov. 1942, Från Kl. 10.30 fm. - 1 em. Samt efter Kl. 2.30 em., Båda Dagarna
- 1942
- 20e siècle
- Vente. Art. Stockholm. 1942-11-05
- 1 vol. (62 p.) : ill. ; in-8°
- Cote de l'original : VP 1942/350
- Stockholm
- Contient de très nombreuses reproductions ; Catalogue annoté avec les prix
- Suédois
- 109
- NUM CVP00650_19421105