Förteckning över en samling målningar, teckningar, grafik och skulptur av svenska och utländska konstnärer, mattor, möbler, glas, porslin, silver och guld M. M. ; Samlingen försäljes å auktion I ; Svensk-franska konstgalleriet, Arsenalsgatan 9, Stockholm ; Torsdagen den 3 april 1941, från Kl. 10.30 FM. 1 EM. samt från KL. 2.30 EM.
- 1941
- 20e siècle
- Vente. Art. Stockholm. 1941-04-03
- 1 vol. (39 p.) : ill. ; in-8°
- Cote de l'original : VP 1941/30
- Stockholm
- Suédois
- 2011
- 54
- NUM CVP00034_19410403