Förteckning över en samling målningar, teckningar, grafik och skulptur av svenska och utländska konstnärer, mattor, möbler, glas, porslin, silver och guld M. M. ; Samlingen försäljes å auktion I ; Svensk-franska konstgalleriet, Arsenalsgatan 9, Stockholm ; Torsdagen den 3 april 1941, från Kl. 10.30 FM. 1 EM. samt från KL. 2.30 EM.

Svensk-franska konstgalleriet (Stockholm)
1941
20e siècle
Vente. Art. Stockholm. 1941-04-03
1 vol. (39 p.) : ill. ; in-8°
Cote de l'original : VP 1941/30
Stockholm
Suédois
2011
54
NUM CVP00034_19410403
Imprimés > Catalogues de vente > 20e siècle