Förteckning över en Samling Målningar, Teckningar, Grafik och Skulptur av Svenska och Utländska Konstnärer, Möbler, Mattor, Silver, Glas och Porslin M. M., Sämlingen Försäljes å auktion I : Svensk-Franska Konstgalleriet, Arsenalsgatan 9, Stockholm ; Torsdagen D. 28 och Fredagen D. 29 Nov. 1940, från kl. 11 FM. - 1 EM samt. från kl. 2.30 EM.
- 1940
- 20e siècle
- Vente. Art. Stockholm. 1940-11-28
- 1 vol. (50 p.) : ill. ; in-8°
- Cote de l'original : VP 1940/89 ; Cote du microfilm : Mfilm 35 1940 11 28 (bobine 624)
- Stockholm
- Contient des reproductions
- Suédois
- 41
- NUM CV02035_19401128