Förteckning över Mycket Värdefulla Målningar M. M. ur Hjalmar Gabrielsons, Hanna och Georg Paulis, samt Andra Samlingar ; Samlingarna Försäljas å Auktion 1, Svensk-Franska Konstgalleriet, Arsenalsgatan 9, Stockholm, Torsdagen D. 5 och Fredagen D. 6 Nov. 1942, Från Kl. 10.30 fm. - 1 em. Samt efter Kl. 2.30 em., Båda Dagarna

Svensk-franska konstgalleriet (Stockholm)
1942
20e siècle
Vente. Art. Stockholm. 1942-11-05
1 vol. (62 p.) : ill. ; in-8°
Cote de l'original : VP 1942/350
Stockholm
Caslon Press Boktryckeri (Stockolm)
Contient de très nombreuses reproductions ; Catalogue annoté avec les prix
Suédois
109
NUM CVP00650_19421105
Imprimés > Catalogues de vente > 20e siècle